Niezbędnik

Obcy w Trójmieście? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy Niezbędnik Turysty, który nie pozwoli Ci zginać w Trójmieście. Jeśli skorzystasz z naszych wskazówek będziesz czuł się jak u siebie. Posiadamy wiele materiałów, które ułatwią Ci pobyt w mieście. Zapraszamy do Trójmiasta!

Mapa Trójmiasta z atrakcjami

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami pozwoli Ci w prosty sposób zaplanować wycieczkę. Na naszej mapie, znajdziesz lokalizacje najważniejszych zabytków w Gdańsku, Sopocie oraz Gdyni. Jeżeli natomiast zapragniesz zwiedzić Trójmiasto na rowerze, na mapie zaznaczyliśmy wszystkie trójmiejskie ścieżki rowerowe.

mapa trójmiasta

Za pomocą przycisku ‘Pokaż na mapie’ zobacz inne kategorie obiektów

Wycieczki trójmiasto.pl

Skorzystaj z przygotowanych przez nas wycieczek.
Oprócz standardowych wypraw polecamy szlaki niecodzienne:

Zobacz także najciekawsze panoramy z Trójmiasta. Możesz też pomachać znajomym z miejsc, w których znajdują się kamerki internetowe.

Profesjonalny przewodnik

Możesz skorzystać z usług wyszkolonego przewodnika, który odsłoni przed Tobą wszystkie tajemnice Trójmiasta. Cały dzień zwiedzania z przewodnikiem to koszt ponad 300zł.
Sprawdź firmy z Trójmiasta - Przewodnicy

Audioguide

Możesz też skorzystać z audioguide, czyli "nagrany przewodnik", który umożliwia odsłuchanie informacji o zabytkach i atrakcjach Gdańska. Włącza się on automatycznie kiedy zbliżasz się w pobliże danego miejsca. Przedstawione miejsca oznaczone są na mapce, którą wypożyczasz wraz z urządzeniem. Wypożyczenie sprzętu jest o wiele tańsze niż skorzystanie z usług profesjonalnego przewodnika (wypożyczenie sprzętu do 4 godzin to 12zł, do 6 godzin - 18zł) oraz co ważne pozwala wybrać interesujące Cię atrakcje oraz zwiedzić Gdańsk we własnym tempie. Audioguide możesz wypożyczyć w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej. Więcej informacji:
http://www.audioguide.com.pl

Informacja turystyczna

Możesz też skorzystać z porady punktów Informacji turystycznej
Sprawdź firmy z Trójmiasta - Informacje turystyczne

Bilet metropolitalny

Bilety metropolitalne to dla Ciebie idealne rozwiązanie jeśli planujesz zwiedzać Trójmiasto komunikacją publiczną. Bilet ważny jest przez 24 lub 72 godziny i upoważnia do jazdy kolejką SKM, pociągiem, tramwajem lub autobusem w obrębie całej metropolii, czyli od Wejherowa do Pruszcza Gdańskiego.
Sprawdź rozkład jazdy

Karta Turysty

karta turysty

Karta Turysty umożliwia bezpłatne zwiedzania wielu miejsc związanych z historią i turystyką Trójmiasta oraz daje 200 zniżek na różne usługi i atrakcje. W ramach karty będziesz mógł bezpłatnie wejść do muzeów i ogrodu zoologicznego, a także skorzystać z rabatów na noclegi, spektakle, czy koncerty. Karta dostępna jest w dwóch opcjach: Standard i Maxi, a ich rodzaj zależny jest od czasu ważności karty oraz ilości darmowych atrakcji i dostępnych zniżek. Może być również dodatkowo wyposażona w bilet metropolitalny. Można ją kupić w punktach informacji turystycznej. Jeśli planujesz przyjechać do Trójmiasta, na pewno opłaca się ją mieć.