Wiadomości

stat

Najciekawsze linie komunikacyjne w Gdyni

Żadna linia autobusowa (zajeżdża tam 21) w ciągu roku na molo południowe nie dojeżdża, ale dzięki autobusom i trolejbusom można pozwiedzać Gdynię, płacąc 13 zł za bilet dobowy.
Żadna linia autobusowa (zajeżdża tam 21) w ciągu roku na molo południowe nie dojeżdża, ale dzięki autobusom i trolejbusom można pozwiedzać Gdynię, płacąc 13 zł za bilet dobowy. fot. ZKM Gdynia

Jazda autobusami i trolejbusami w Gdyni może służyć nie tylko w dotarciu z jednego w inne miejsce, ale może też być doskonałą okazją do zwiedzenia miasta - i to nie tylko w dzień. Wystarczy kosztujący 13 zł bilet dobowy i już można ruszać. Oto przegląd subiektywny ciekawych linii ZKM Gdynia o długiej trasie i opis tego, co można zobaczyć podczas podróży nimi przez szybę lub podczas krótkich momentów opuszczenia pojazdu.Linia 109 Redłowo SKM - Babie Doły, pętla przy ul. IkaraAutobus rusza spod przystanku w Redłowie. Dobrze siadając, można podziwiać najpierw obiekty sportowe, w tym stadion rugby zobacz na mapie Gdynihalę sportową zobacz na mapie Gdyni oraz Centrum Riviera zobacz na mapie Gdyni. Ulicą Morską z budynkiem Uniwersytetu Morskiego zobacz na mapie Gdyni dojeżdżamy do estakady, by dotrzeć na Babie Doły. Stamtąd już niedaleko do odnowionego pomnika samolotu zobacz na mapie Gdyni i urokliwej plaży z torpedownią jako główną atrakcją.Zobacz budynek z napisem Uniwersytetu Morskiego z lotu ptaka

Linia 150 Witomino Leśniczówka - Oksywie GodebskiegoLinia rusza z Witomina, jadąc do centrum mieniącą się w kolorach jesieni ul. Kielecką zobacz na mapie Gdyni. Po drodze można zerknąć też na górującą wieżę kościoła Franciszkanów zobacz na mapie Gdyni. Przejeżdżając przez centrum warto zerknąć siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zobacz na mapie Gdyni czy odnowione Dom Marynarza i hale targowe zobacz na mapie Gdyni. Autobus przejeżdża przez węzeł obok pomnika Ofiar Grudnia '70 zobacz na mapie Gdyni, jedzie chwilę estakadą, skąd rozpościera się fantastyczny widok. Później ulicą Śmidowicza zobacz na mapie Gdyni w kierunku Oksywia Dolnego. Po drodze szybkie zerknięcie na Port Wojenny, okręt "Jastrząb" zobacz na mapie Gdyni i wspinaczka ul. Arciszewskich zobacz na mapie Gdyni na górną część Oksywia. Wprawne oko dojrzy starą, ale intrygującą zabudowę Oksywia, którą warto podziwiać przez szyby lub przyjrzeć się z bliska w oczekiwaniu na kolejny autobus.


Linia 147 Karwiny Tesco - Dworzec GłównyKto chce przekonać się jak bardzo rozwijają się zachodnie tereny Gdyni powinien wsiąść w linie 147. Wsiadając na przystanku Karwiny Tesco można dojechać do Dworca Głównego przez Wiczlino i Chwarzno, gdzie z tygodnia na tydzień przybywa lokatorów wprowadzających się do nowych budynków. Ci, którzy tam dawno nie byli, mogą się zdziwić. Coraz mniej jest dzikich rejonów, które również dobrze byłoby poznać. Warto pojechać w weekend, bo w tygodniu korki murowane.


Linie 2324 Stocznia Gdynia - DąbrowaNajwiększą atrakcją przejazdu jest możliwość przejechania ul. Świętojańską zobacz na mapie Gdyni, gdzie możliwość wjazdu oprócz aut i rowerów mają jedynie trolejbusy. Przy okazji można tam zerknąć na kolegiatę zobacz na mapie Gdyni Infoboks zobacz na mapie Gdynipomnik Antoniego Abrahama na pl. Kaszubskim zobacz na mapie Gdyni. Można również m.in. zobaczyć czy wszystkie szyby w PPNT zobacz na mapie Gdyni są czyste i sprawdzić jak z oddali wygląda przystanek PKM Karwiny zobacz na mapie Gdyni. Jedna z linii kończy bieg na Dąbrowie, a druga dojeżdża aż na Kacze Buki.


N 10 Kacze Buki - Kacze BukiKto woli zwiedzać miasto nocą powinien wsiąść w kursujące długimi trasami linie nocne. Ta linia jedzie w jednej z tras z Kaczych Buków przez Dąbrowę, Mały Kack, centrum. Postój przy dworcu i dalej w kierunku Obłuża, Pogórza do Babich Dołów. Powrót Śmidowicza, Unruga, Janka Wiśniewskiego i Estakadą do centrum, a później znów w kierunku Kaczych Buków. Widoki oświetlonych budynków i rozciągające się krajobrazy zwłaszcza gdy usiądziemy przy kierowcy niezapomniane. Czas podróży to 2 godziny 35 minut.


Rozkład jazdy ZKM Gdynia

Opinie (205) 15 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mapa Trójmiasta

Pełna mapa »