Wiadomości

stat

Gdańsk w czołówce rankingu portalu podróżniczego TripAdvisor

Piąte miejsce, najwyższe w Europie, zajął Gdańsk w rankingu miejsc o rosnącej popularności wśród użytkowników portalu podróżniczego TripAdvisor.
Piąte miejsce, najwyższe w Europie, zajął Gdańsk w rankingu miejsc o rosnącej popularności wśród użytkowników portalu podróżniczego TripAdvisor. TripAdvisor.com

Gdańsk znalazł się na piątym miejscu w TOP 10 zestawienia najbardziej zyskujących na atrakcyjności celów podróży portalu Trip Advisor.Czy takie zestawienia powinno się traktować poważnie?

tak, każdy ranking z wysoką pozycją jest ważny

46%

to zestawienie tak, bo jest autentyczne i nie można nim manipulować, np. masowo wysyłając sms-y

34%

nie, to raczej zabawa, a nie poważne zjawisko

12%

nie, a emocjonowanie się takimi zestawieniami jest zaściankowe

8%
"Top Destinations on the Rise" to ranking pokazujący, które miasta lub regiony najbardziej zyskują na popularności wśród użytkowników portalu podróżniczego Trip Advisor. Jego siła polega na częściowo społecznościowym charakterze: najważniejsze są tu bowiem właśnie opinie, rekomendacje i obserwacje użytkowników portalu, a nie grona dziennikarzy czy właścicieli ocenianych obiektów (hoteli, restauracji, atrakcji turystycznych).

W ten sam sposób, na podstawie rekomendacji użytkowników portalu, powstało zestawienie "Top Destinations on the Rise". Pozycja w tym rankingu zależy od rocznego wzrostu pozytywnych opinii podróżników-czytelników.

Nie dziwi więc, że w zestawieniu nie ma najsłynniejszych i najpopularniejszych miast czy atrakcji, do których od zawsze podróżują miliony osób. Nie ma tu Paryża, Wenecji czy Barcelony. Raczej znajdziemy tu wciąż nieodkryte perełki turystyki, które są na fali i których popularność systematycznie rośnie.

Pierwsza dziesiątka zestawienia "Top Destinations on the Rise"


  1. Ishigaki, Japonia

  2. Kapaa, Hawaje, Stany Zjednoczone

  3. Nairobi, Kenia

  4. Halifax, Kanada

  5. Gdańsk, Polska

  6. San Jose, Kostaryka

  7. Ryga, Łotwa

  8. Rovinj, Chorwacja

  9. Nerja, Hiszpania

  10. Casablanca, Maroko


Jak widać, w zestawieniu są jedynie cztery miasta z Europy, wśród których Gdańsk zajmuje najwyższą pozycję, zamykając pierwszą piątkę zestawienia.

O wysokiej pozycji Gdańska zadecydowały wpisy turystów i podróżników z całego świata. Oceniali ono atrakcyjność miasta, położenie, a także zabytki, jakie może zobaczyć osoba przyjeżdżająca do danego miejsca.

Co polecają innym użytkownicy TripAdvisora? Zabytkowe Główne Miasto, Muzeum II Wojny Światowej i Bazylikę Mariacką.

Warto przypomnieć, że niemal dokładnie rok temu, Gdańsk zajął trzecie miejsce w zestawieniu European Best Destination 2017, w którym pod względem atrakcyjności uległ jedynie Porto i Mediolanowi.

Wówczas jednak zdecydowało o tym głosowanie internautów, w którym Gdańsk otrzymał prawie 47 tys. na ponad 425 tys. wszystkich oddanych głosów.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (177)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mapa Trójmiasta

Pełna mapa »