Pogoda

Trójmiasto

 • Trójmiasto
 • Gdańsk
 • Sopot
 • Gdynia
 • niedziela
  Lekkie zachmurzenie

  10° 9°

 • poniedziałek
  Pochmurno

  11° 9°

 • wtorek
  Deszcz

  11° 7°

szczegóły prognozy

niezbędnik

Obcy w mieście? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy niezbędnik turysty, który nie pozwoli Ci zaginąć w Trójmieście. Skorzystaj z naszych wskazówek, alby poczuć się jak u siebie.

karta turysty

warto odwiedzić

10 powodów dla których warto wybrać Trójmiasto

fot. rafalkulwiec.pl

Morze

Morza szum i piaszczyste plaże są znakiem rozpoznawczym Trójmiasta. W Gdańsku warto wybrać się na plaże w Brzeźnie, Jelitkowie czy na Stogi. W Gdyni najczęściej plażowicze wybierają Babie Doły, Redłowo czy Orłowo. Zażywaj kąpieli morskiej lub kąpieli słonecznej i nie zapomnij o olejku do opalania.

Różnorodność

Trójmiasto to trzy miasta rozmaitości. Historyczny Gdańsk, rozrywkowy Sopot z uzdrowiskiem i rozrastająca się nowoczesna Gdynia tworzą obszar gdzie każdy odnajdzie coś interesującego i fascynującego. Tu dzieje się trzy razy więcej, jest trzykrotnie więcej atrakcji i wrażeń. Do wyboru, do koloru, do Trójmiasta.

Przejrzyj nasze propozycje na niebanalne zwiedzenie Trójmiasta:

Kultura

Trójmiasto kusi bardzo bogatą ofertą kulturalną. Wiele teatrów (w tym Teart Muzyczny w Gdyni), opera, filharmonia, kina oraz szereg imprez kulturalnych pozwolą zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta. To tutaj odbywają się najlepsze w Polsce imprezy muzyczne (Heineken Open´er Festival), filmowe (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych), czy teatralne (Festiwal Teatrów Ulicznych FETA).

Rozrywka

W Trójmieście nie brakuje dyskotek i nocnych klubów. Największych ich zagłębiem jest Sopot, gdzie większość imprezowni znajduje się przy popularnym Monciaku lub w pasie nadmorskim. Jeżeli szukasz koncertów, warto zapoznać się z programem najlepszej trójmiejskiej koncertowni - klubem Ucho w Gdyni lub sopocką Papryką. Natomiast szukając spokojniejszych wrażeń warto odwiedzić jedną z kilku kawiarni literackich.

Sport

Gdańsk, Sopot i Gdynia to świetne miejsca do uprawiania każdego rodzaju aktywności.
Ogromną popularnością cieszą się sporty wodne, ale tak naprawdę można uprawiać tutaj niemal każdą dyscyplinę. Windsurfing, jazda konna, paintball, nordic walking, a może narty na sopockiej Łysej Górze? Warto zwrócić uwagę na liczne szlaki i trasy piesze, doskonale rozwinięte trasy rowerowe i wodne.

Biznes

Warto robić interesy w Trójmieście. Znajduje się tu wiele znaczących firm z dziedzin przemysłu stoczniowego, transportu czy IT. Cenieni specjaliści gwarantują powodzenie przedsięwzięcia.

Turystyka

Trójmiasto posiada bardzo wiele atrakcji turystycznych. Możemy wybierać w starych zabytkach, leniuchowaniu na plaży, wystawach muzealnych czy rozrywkach dla całej rodziny, jak oliwskie ZOO czy sopocki Aquapark.

Natura

Tereny zielone w Trójmieście to około 1/4 powierzchni. Liczne parki i ogrody nadają Trójmiastu zielonej barwy. Trójmiejski Park Krajobrazowy, Park Oliwski, Park Brzeźnieński i Park Jelitkowski wraz z plażami, Wyspa Sobieszewska, Rezerwaty Kępa Redłowska, Kacze Łęgi, Cisowa to najpiękniejsze miejsca w Trójmieście gdzie możesz odetchnąć pełną piersią.

Nauka

Na naukę nigdy nie jest za późno. Trójmiasto posiada nieźle rozbudowaną ofertę edukacyjną. Rozmaite wydziały Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej, Uniwersytet Medyczny czy rozliczne akademie i szkoły wyższe należą do najlepszych w Polsce.

Historia

Trójmiasto wielokrotnie zostało naznaczone przez historię co podkreśla jego unikalny charakter. By poznać historię aglomeracji możesz udać do jednego z wielu muzeów, które skrupulatnie dbają o zachowanie pamięci. Na szczególną uwagę zasługują miejsca związane z II wojną światową, np. Muzeum na Westerplatte czy właśnie budowane Muzeum II Wojny Światowej (zostanie oddane do użytku w 2014 roku) oraz miejsca związane z ruchem "Solidarność" - Stocznia Gdańska czy Muzeum Stoczni Gdańskiej "Solidarność". Dowiedz się więcej »